Alkonyat szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Alkonyat RPG
 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Alice Cullen

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




Alice Cullen Empty
TémanyitásTárgy: Alice Cullen   Alice Cullen EmptyCsüt. Júl. 15, 2010 12:58 am

Mary Alice Cullen
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Alice Cullen 23l1swnl
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

"How can someone so tiny be so annoying?"


ALAPOK
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - -
teljes név: Mary Alice Cullen
becenevek: Alice
nem:
kor: 104, látszólag 19
faj: Vegetáriánus vámpír
születési időpont, hely:1901, Biloxi, Mississippi
származás:amerikai o_O

nyelvek:angol

család:
édesanya: Esme Cullen, mindenki anyucija, 110, jó
édesapa:Carlisle Cullen, a világ legjobb doktorbácsija, 465, jó
testvérek: Edward Cullen, a mazochista oroszlán, 104, jó, tanuló
Emmett Cullen, a mackótestvér, 90, jó, tanuló
Rosalie Hale, a tökéletes szépség, 90, jó, tanuló
Isabella Swan, a majdnem Cullen fekete bárány, 18, jó, tanuló
férj:Jasper Hale, a szívem csücske, 162, jó, tanuló

A MÚLT
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Olyan izgi, hogy kíváncsi vagy rám! De komolyan, nagyon örülök, hogy érdeklődsz felőlem! Már csak azt kéne eldöntenem, hol is kezdjem a mesét... Áh, meg is van!
1901-ben születtem Biloxiban. Ez egy kis város Mississippi államban. Az emberi életemből nem emlékszem szinte semmire, csak emlékfoszlányaim vannak, amik néha bevillannak, de mivel nem tudom mihez kötni őket, ezért valószínűleg ugyanúgy el fognak tűnni egyszer, mint a másik ezer meg ezer. De ez van, nem tudunk mit tenni, talán így kellett lennie, a lényeg, hogy most itt vagyok. S bár nem emlékszem, pár érdekességgel azért tudok szolgálni, amiket részben nyomozásaim során derítettem ki.
Egy ismeretlen vámpír változtatott át, aki az elmegyógyintézetben dolgozott, ahova a szüleim adtak be megérzéseim miatt. Tudod, emberként csak előérzeteim voltak. Ezek erősödtek fel vámpírrá válásomkor, és így látok most előre bizonyos dolgokat. Szóval, az az idegen azért változtatott át, mert egy James nevezetű nomád vadászott rám. Mint látod, nem sikerült elkapnia! *vigyor* Az elmegyógyintézetből nemrég kölcsönvett... Na jó, ne nézz így rám! Tényleg csak kölcsönvettem! Szóval az aktám alapján, az intézetbe kerülésem dátuma megegyezik a síromon szereplő elhalálozási dátummal. Úgy látszik, az igazi szüleim számára már halott voltam, mikor beadtak a diliházba. Szerintem ez egyáltalán nem volt fair... Milyen szülők az ilyenek?! Bár, most már mindegy. Lehet, hogy örülnöm kéne, hogy így történt, hiszen csodálatos család az enyém. Mármint, a mostani...
Hát, sajnos körülbelül csak ennyit tudtam elmondani emberi mivoltomról. Én szóltam előre, nem valami sok. Viszont, most akkor mesélek neked az eddigi életemről, amit már vámpírbőrben töltöttem. Jó lesz? *csillogó szemek*
Hmmm, azt hiszem, már tudom is mivel kezdem... Az átváltozás cseppet sem volt egyszerű, sőt elég fájdalmas volt, főleg, hogy egyedül voltam. A kín ami átjárt sokkal elviselhetőbb lett volna, ha mellettem lett volna valaki, de így alakult, túléltem. Nem tudtam, mit kezdjek magammal az új létformámban, csak lézengtem, míg nem megéheztem. A rendes ételek már nem hiányoztak, jóformán rájuk sem bírtam nézni, csupán egy valami érdekelt: a vér. Már korán rájöttem, hogy képtelen vagyok az emberek "meglékelésére", így próbáltam keresni valami mást, amiben szintén vér csorog. Mi sem volt kézenfekvőbb ennél, mint szegény állatkák. A Greenpeace aktivistái most ne figyeljenek! Tetszik, nem tetszik, nem volt más választásom. Talán kicsit brutálisan hangzik, de nekem tökéletesen megfelelt az állati vér is. A lényeg az volt, hogy a bíbor nedű érintkezzen a nyelvemmel, és eljusson oda, ahol csillapítani tudja a szomjam. Ez bevált, úgyhogy kár is fokozni; vega lettem.
Hamarosan egy látomást kaptam, amiben láttam Jazz-t, és hogy csatlakozni fogunk a Cullen-családhoz. Persze, egyből beindultam. A vízióm alapján kutattam Jasper után, míg rá nem leltem egy philadelphiai kávézóban. Furcsa, de azonnal beleestem, és szerintem ez kölcsönös volt. Az tuti, hogy most imádjuk egymást! *ujjával láthatatlan vonalakból szívecskét formál az asztalon* A közös vándorlás során mindent megtudtunk egymásról, s így Jazz előéletére is fény derült számomra. Egyáltalán nem volt neki könnyű, és sajnálom is emiatt. Rávezettem, hogy emberi vér helyett állatival is táplálkozhat. Fogalma sem volt róla, hogy ez lehetséges. Mire nem vagyok jó?! *széles vigyor* A látomásaimat követve eljutottunk Carlisle-hoz, és családjához. Egytől-egyig nagyon tündériek voltak. Végre úgy éreztem, hogy - Jasperen kívül - tartozom valaki(k)hez. Esme igazán jó anya, és barátnő, akivel mindent meg lehet beszélni, Rosalie pedig egy olyan nővér, akire mindig is vágytam. Upsz, majdnem kihagytam Edwardot és Emmettet... Ők sem elhanyagolhatóak! Ilyen bátyók mellett ki ne érezné magát biztonságban?! Plusz itt van nekem Jasper! *zavart fej* Valamit kihagytam... Hát persze! Jasper és én összeházasodtunk! Hogy felejthettem el?! Alice, te gyagyás... Pedig ő az én másik felem, az ember - vagyis vámpír -, aki tökéletesen passzol hozzám, kiegészítjük egymást. Olyan erős lelki kötelék van köztünk, melyet semmi nem törhet szét. Imádom! Azonban nem feledkezhetem meg a család fejéről, Carlisle-ról sem, a védelmező apáról, aki mindig nyugodt, és megfontolt. Ó, az én kis családom, úgy megszorongatnám most őket! *elrohan, majd pár perc múlva visszatér* Folytathatjuk! *mosoly*

A JELEN
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Azt kérdezed, mi történt még? Nem elég eseménydús ez így is? Bár, ha így rákérdeztél, neked talán elárulhatom, hogy Edward elég furi mostanában, és sejtem is, hogy miért. Egy új lány lehet a dologban, egy egész átlagos kis csajszi, aki nemrég érkezett a városba. Hogy mi sül ki belőle, arra kíváncsi leszek. Főleg azért, mert a lány ember. Egy sima kis bőrzsák... Azt hiszem, lesznek itt még bonyodalmak!

JELLEMRAJZ
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - -
jellem:Jaj, hát ez nagyon egyszerű! Optimista, és életvidám jellem vagyok. Néha, kicsit önfejű tudok lenni, és ilyenkor nem hallgatok másokra, ám ezt jól teszem, hiszen általában jobban alakulnak a dolgok, mint várnák. Imádok énekelni! Kicsit magasabb hangon, mint az alap, de ezt sem nézi senki... A lényeg, hogy szóljon az ének! Ha már itt tartunk, van még egy dolog, amit nagyon szeretek: a vásárlás. Talán erre költöm el a legtöbb pénzt, de megéri. Mindig divatos a megjelenésem, és ez igenis király, mert igaz, hogy a külső nem minden, de messziről mégsem az tűnik fel, hogy milyen kedves vagy. Hát, ez vagyok én! Ha érdekelne még valami, csak kérdezz! *kacsint*

előnyök:csak az van *mosoly*
hátrányok:nincs!
titkok:lenne?
félelmek:mi más? hogy egyszer mindennek vége lesz...
hobbik:vásárlás, szervezés
szokások:Bella próbababaként kezelése *-*
kedvencek:család, divat, szervezkedés, pörgés
amiket kevésbé szeret:elhanyagoltság, vérfarkasok, túlzott komolyság, Volturi

KÜLSŐ
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - -
rassz:europid
magasság:147 cm
tömeg:45 kg
szemszín:aranysárga
hajszín:fekete
leírás: Nézz rám! De, hogy segítsek, azért gyorsan összefoglalom, milyen is vagyok én. Hát, meglehetősen alacsony (147 cm, de psszt!), mások szerint manószerű figura. Ebben egyébként lehet valami... Nagy szemeim vannak, és rövidre vágott, tüsis, koromfekete hajam. Egyébként, a testem arányos, tehát ne egy gnómra gondolj, ha rám nézel! Nincs lufifejem, se szőrös lábfejem, egyszerűen csak kicsi vagyok! A szeme aranysárga, de feketére vált, ha szomjas vagyok. Talán ide tartozik még az is, hogy első pillantásra mi tűnhet fel rajtam? A kecses mozdulataim! Kicsit nagyképűen hangozhat, de nagyon szép tartásom van, és a mozgásom néha olyan, mintha egy balett előadásról szöktem volna ki. Hiába, fontos a megjelenés!
különleges ismertetőjel: különlegesen kicsi vagyok *szemforgatás*
egészségi állapot:a halott mennyire számít jónak?

A karakterképeden szereplő híresség neve:Ashley Greene

FÜGGELÉKEK
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - -
Különleges képesség: prekogníció, azaz jövőbe látás képessége. Gondolom nem igazán kell magyarázni...

SZJP
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - -
Idézet :
Abban biztos voltam, hogy valami meg fog változni Dumbledore halálával. A tiszteletre méltó, öreg varázsló eltávozott közülünk, ezzel szabad utat adva Voldemort, na meg persze csatlósai számára.
Még reményekkel telve zötyögtem a fiákerben az iskola felé, még volt bennem annyi naivitás, hogy azt higgyem, apróbb változtatásokkal ugyan, de megússzuk a tébolyt. Kár volt hitegetni magam...
A Nagyterembe lépve szótlanul masíroztunk az asztalsorok közt, senkinek nem volt kedve beszélni, egy-egy kósza megjegyzéstől eltekintve csend, és majdhogynem hullaszag uralkodott. A szokásos zsibongás, nevetések, nyárról szóló mesék mintha soha nem is léteztek volna, csak néztünk magunk elé, és vártunk... Vártunk arra, hogy végre történjen valami. Közben tekintetemet végigfuttattam a tanári asztalon, majd csalódottan megráztam a fejem.
Kik ezek az emberek? Egy-kettőre még ránézni is rossz, nemhogy tanáromként elfogadni. Az például inkább az Azkaban őslakosának néz ki, ez pedig ezzel az bájvigyorral a Reggeli Próféta egyik vezércikkének főszereplője lehetne. Reggeli Próféta... Már kedvem sincs olvasni azt a lapot. Talán egyszer majd megint a kezembe veszem, ha találok benne valami értékelhetőt.
Gondolatmenetemből az ajtó döreje, és a kicsik csoszogása zökkentett ki. Az első ami feltűnt, hogy nagyon kevesen vannak. Ahogy visszaemlékeztem, mindig egy hadseregnyi törpe várta, hogy beosszák végre egybe, a négy ház közül, most pedig... Meg sem mertem számolni őket, a végeredmény biztos katasztrofális lett volna. Sajnáltam szegényeket, hogy pont most kezdik el az iskolát. Azt sem csodálnám, ha megutálnák az egészet. Ilyen körülmények közt kinek lenne kedve akármihez is?! Emlékszem még, mikor én voltam elsős. Szinte ujjongva, csillogó szemekkel hordoztam körbe tekintetem a Nagytermen, és míg a Teszlek Süveg alá nem kerültünk, az összes többi diák vígan beszélgetett. Hol vannak most ezek a pillanatok?
A Teszlek Süveg is szokatlanul szófukar volt, nem emlékeztetett régi önmagára. Monoton ontotta magából a házneveket, melyek közt elsöprő többségben szerepelt a Mardekár. Mi idén alig pár törpét kaptunk, pedig mindig milyen öröm volt - akár, mikor minket osztottak be elsősként -, hogy új tagokkal bővült a Griffendél. Azért persze ennek a csipet-csapatnak is örülünk, hiszen ők is a mi táborunkat erősítik.
A beosztási ceremónia véget ért, McGalagony emelkedett, hogy szóljon pár szót az idei évről. Őszintén szólva, én a szokásos, megszokott beszédre készültem megspékelve az új tanárok bemutatásával. Bárcsak ezt kaptuk volna... Az igazgatónő minden egyes mondata rosszabb, és vérlázítóbb tartalommal bírt. Legszívesebben befogtam volna a fülem, de nem tettem. Végighallgattam ezt az őrületet, és a végén csak keserűen elmosolyodtam: hát idáig jutottunk.
Külön meglepetést okozott számomra a beszédben, hogy ismerős családnevek csendültek fel. Ilyenkor mindig a rokonnak vélt diák felé fordítottam a fejem. Nem mintha nem láttam volna őket soha, egyszerűen kíváncsi voltam a reakciójukra. Fogalmam sem volt, hasonló helyzetben én mit cselekednék, hogy kezelném a tekinteteket, amik rám szegeződnének, és a kérdésekhez mennyire lenne türelmem.
A legszomorúbb az egészben viszont, a vér szerinti felosztás bevezetése volt. Undorítónak tartottam ezt a fajta megkülönböztetést, és félvérként természetesen szenvedő alanyává is váltam az intézkedéseknek. Hogy jönnek ahhoz, hogy ellenőrizzék a leveleket? Kik ők, hogy megszabják kikkel érintkezzünk? Kiknek képzelik magukat, hogy eldöntsék ki értékes, és ki nem? Ezek a kérdések mind-mind ott kavarogtak bennem, és legszívesebben a képükbe vágtam volna. Persze nem McGalagonyéba, hanem a rendelet hallatán önelégülten vigyorgó, mosolygó, bólogató egyénekébe.
Azért, egy kis öröm az ürömben, hogy a házvezető tanárunk Travis Foley lett. Őt már ismertük, és legtöbben szerettük is, így legalább egy jó hírrel gazdagodva láthattunk neki a vacsorának. Már akinek volt kedve ezek után még enni. Én azért mindenesetre megkóstoltam az ételt, mivel alig ettem valamit a nap folyamán. A mellettem ülő griffendéles lány csalódott arcát látva azonban felhagytam az evéssel, és hozzá fordultam:
- Ne aggódj - kezdtem, majd egy halvány mosollyal folytattam -, lesz ez még jobb is! Szinte biztos vagyok benne, hogy ez csak valami ideiglenes állapot lehet, és nemsokára vége lesz ennek az egésznek. Addig is viszont össze kell tartanunk. Elvégre, mire jók a barátok?

user
18 | Alice Cullen | the annoying pixie | Zsófi voltam (:
Vissza az elejére Go down
Carlisle Cullen
Karbantartó
Carlisle Cullen


vegetáriánus vámpír
Hozzászólások : 130
Kor : 384
Tartózkodási hely : Forks; Cullen ház

Alice Cullen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alice Cullen   Alice Cullen EmptyCsüt. Júl. 22, 2010 10:55 am

Drága Alice!

Nem is tudok mást mondani, minthogy:
ELFOGADVA

Üdv közöttünk. Smile
Vissza az elejére Go down
https://alkonyatrpg.hungarianforum.com
 
Alice Cullen
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Edward Cullen
» Esme Anne Cullen

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Alkonyat szerepjáték :: Karakterek :: Elfogadott karakterlapok :: Vegetáriánus vámpírok-
Ugrás: